*** Брза патека *** Фенер за фокусирање на Fl Flers на Fl Flere, LUMENS
  • Обновено

*** Брза патека *** Фенер за фокусирање на Fl Flers на Fl Flere, LUMENS

DEN 271.68

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

HP7 LED фенерче W/обвивка HP7 треба да биде стандардна опрема на секој должен појас. Со 207 лумени на фокусирана светлина и 3,5 часа траење на батеријата (на „висок“ режим) од стандардни батерии ААА, тоа ќе го надмине секое друго светло со големина. Оптички систем за фокусирање на чист зрак со заклучување на зракот лесно се заклучува во посакуваниот зрак со мал пресврт на рамката за фокусирање. Контрола на фокусот на брзината на прстот. Високи и ниски излезни режими. Должина од 5,5 инчи. Вклучува обвивка. Користи четири (4) батерии ААА.