Езерце Нега Езерце Нега Алгафи Алги Контрола за Езерца оз
  • Обновено

Езерце Нега Езерце Нега Алгафи Алги Контрола за Езерца оз

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Не предизвикува заматеност, не ја менува p H вредноста или додава штетен бакар во езерцето во дворот. Не користете повторно или повторно наполнете го овој сад. 64 унци третираат до 19. Понуда за рециклирање, доколку е достапна.200 Галони). Затоа, кога се користи Езерцето Алгафикс за време на топло време и високи температури на водата, потребна е енергична, 24-часовна аерација. 16 унци третираат до 4. 8 унци третираат до 2. Повторете ја апликацијата на секои 3 дена додека не се контролираат алгите. Темелно измешајте во езерце/фонтана со додавање во близина на одливот на пумпата, водопадот или уредот за аерација. Овој безбеден, ефикасен третман на вода ги отстранува Зелените или Зелените водни алги (Хлорела), Врвките или Алгите за Коса (Кладофора) и Ќебето (Едогониум).Откако растот на алгите е под контрола, додадете една доза неделно. Може да се меша во кофа со вода од езерце/фонтана и рамномерно да се распрсне околу езерцето/фонтаната. Кога алгите се контролираат и отстрануваат од филтерот или се таложат на дното на езерцето, нивото на кислород може да падне на штетни нивоа доколку не се обезбеди соодветна аерација. Езерцето Нега Езерцето Нега Алгафикс Алги Контрола за Езерца 64 мл (Третира 19.Складирање и Отстранување : контејнер Што не се Полни.API Езерцето Алгафикс ефикасно контролира многу видови алги во вашето украсно езерце, водена градина или фонтана.