Изменета PCM Одговара изберете: ДОЏ ДУРАНГО Р Т
  • Обновено

Изменета PCM Одговара изберете: ДОЏ ДУРАНГО Р Т

DEN 2239.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Модифициран PCM; Зголемен Одговор На Гас; Додава До 28 КС и 24 LB-FT Вртежен Момент;Фабрички Модифицираниот PCM Овозможува 2015+ Крајслер Да Биде Подесена Diablosport Модифицираната PCM ви овозможува да го отклучите потенцијалот за изведба на вашето Возило 2017 и поновите Крајслер, Доџ, Џип или Ram меморија. Покрај овој изменет PCM, ќе ви треба Уред За Подесување Diablo Sport како што е i2 intune или Trinity T1000 за да инсталирате мелодија за изведба. Забелешка : Diablo Sport Модифицираните Pcm не се компатибилни со другите брендови за подесување во овој момент. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : овој производ не е уличен легален и може да се користи само на Тркачки Возила. Тркачките Возила мора да се користат исклучиво за трки или други форми на натпреварување. Тркачките возила не смеат да бидат регистрирани и никогаш не смеат да се користат на улица. Нелегално е да се инсталира овој производ на регистрирано возило и да се користи на улица. Фабрички Модифицираниот PCM Овозможува Подесување На 2015+ Chrysler; Инсталацијата е Едноставна и Трае Само Околу 10 Минути; Заменете w/Фабрички PCM За Да Имате Резервен Компјутер.