Алфред Ремек-Дело Издание: Черепнин -- Багателес, Оп
  • Обновено

Алфред Ремек-Дело Издание: Черепнин -- Багателес, Оп

DEN 140.64

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Багателите на александар Черепнин (1899-1977) се меѓу неговите најдобри и најпопуларни дела на тастатурата. 10-те минијатури секоја опфаќаат само две до четири страници, но сепак се исполнети со различни благо современи техники. Повеќе брилијантни парчиња помагаат да се развие брза техника на прст, додека лирските дела се студии во рамнотежата на мелодијата и придружните бројки. Изданието На Лин Фримен Олсон е внимателно истражено и вклучува корисни белешки за студијата. Багателите Број 1 и 10 се фестивали На Федерацијата 2016-2020 селекции. Федерација фестивали 2020-2024 избор. * ИСБН : 9780739063668 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 1987-08-01.