Том Среќата Црна Мачка: Малку Познатата Приказна За Тоа Како Црна Мачка Од Батлер, Пенсилванија, им Помогна На Питсбуршките Пирати Да Ја Освојат Светската Серија
  • Обновено

Том Среќата Црна Мачка: Малку Познатата Приказна За Тоа Како Црна Мачка Од Батлер, Пенсилванија, им Помогна На Питсбуршките

DEN 207.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Бејзбол кратка приказна за младите читатели. Доживејте Ја Светската Серија Од 1925 година помеѓу Питсбуршките Пирати и Сенаторите Од Вашингтон со том, црна мачка Од Батлер, пенсилванија, бидејќи ги надминува неволјите за да им помогне на Питсбуршките Пирати да го освојат Своето Второ Првенство во Светската Серија. Бејзбол кратка приказна за младите читатели. Доживејте Ја Светската Серија Од 1925 година помеѓу Питсбуршките Пирати и Сенаторите Од Вашингтон со црна мачка по име Том, бидејќи тој ги надминува неволјите за да им помогне на Питсбуршките Пирати да се вратат од работ на елиминација за да станат Шампиони во Светската Серија по втор пат во историјата на тимот. Инспириран од вистинска приказна. Одлична книга за младите љубители на бејзболот. Том Среќата Црна Мачка : Малку Познатата Приказна За Тоа Како Црна Мачка Од Батлер, Пенсилванија, им Помогнала на Питсбуршките Пирати Да Ја Освојат Светската Серија Од 1925 година (Тврд Повез).