Даниел Смит Оригинална Боја На Масло, 37мл Цевка, Индиго
  • Обновено

Даниел Смит Оригинална Боја На Масло, 37мл Цевка, Индиго

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Секоја серија од оваа боја е направена рачно, со најголем интегритет и внимание на деталите. Оваа маслена боја има извонредна јачина на боја и униформа конзистентност на путер. Направен е со високо квалитетно алкално рафинирано ленено масло за униформност, светла боја, ниско-киселинска вредност, ниско-пожолтување и добри својства на адхезија. Даниел Смит Оригинална Боја На Масло, 37мл Цевка, Индиго. Пигменти набавени од целиот свет. Сигурна леснотија. Професионален квалитет.