Krispy Kreme Donut Krispy Kreme Donuts, EA
  • Обновено

Krispy Kreme Donut Krispy Kreme Donuts, EA

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уживајте во свежа серија на вашите омилени вкусни слатки третмани со Krispy Kreme Donut Krispy Kreme Donuts, 12 EA. Тие се направени со истиот таен рецепт од 1937 година. Овие крофни за десерт доаѓаат во удобен десетина и се идеални за споделување со семејството и пријателите. Тие се вкусни со кафе и исто така може да се сервираат топло со најразлични препарати за брз и лесен десерт. Овие застаклени крофни содржат јајце, млеко, соја и житарки. Тие се направени со светло меки тесто и нејзината класична глазура. Овие крофни на Krispy Kreme се погодни за вегетаријанци. Krispy Kreme Donut Krispy Kreme Donuts, по 12 секој : легендарен фаворит. Истиот таен рецепт што беше усовршен во 1937 година. ДЕСЕРТ крофните исто така може да се сервираат загреани. Вкусно со кафе или како десерт. Голем пакет, идеален за споделување со семејството и пријателите. Пакетот содржи 12-броеви на крофни на Krispy Kreme. Застаклените крофни се погодни за вегетаријанци. Има 200 kcal, 3,1 g протеини и 12,6 g шеќери по дел. Направено со светло меки тесто со својата класична глазура. Содржат јајце, млеко, соја и житарки.