Крајната Мозок Здравје Загатка Книги: Крајната Мозок Здравје Загатка Книга За Возрасни, Том. : Уште Повеќе Крстозбори, Судоку, Криптограми, Пребарувања На Зборови, Л
  • Обновено

Крајната Мозок Здравје Загатка Книги: Крајната Мозок Здравје Загатка Книга За Возрасни, Том. : Уште Повеќе Крстозбори, Судоку,

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Вежбајте го вашиот ум со следниот волумен во крајната колекција на мозочни загатки знаете дека одржувањето на вашиот мозок здрав е исто толку важно како и грижата за вашето телои загатките се забавен начин да го направите тоа! Сите загатки се одлични за здравјето на мозокот, но различните видови загатки зајакнуваат различни ментални вештини : крстозборите го зголемуваат вокабуларот, криптограмите тестираат дедуктивно расудување, А Судоку е добар за смисла за број. Загатките напредуваат низ четири различни нивоа на предизвици, за да можете да гледате како вашите вештини се подобруваат додека го зајакнувате вашиот ум. 2 ви овозможува да ја изберете сложувалката што одговара на вашето расположение и да уживате во часови забава за зајакнување на мозокот. Оваа книга за мозочни загатки за возрасни содржи 6 различни типови загатки, со дел за секоја од нив што вклучува наставно загревање и брзо објаснување за неговите здравствени придобивки од мозокот. Вежбајте го вашиот ум со следниот волумен во крајната колекција на мозочни загатки знаете Дека одржувањето на вашиот мозок здрав е исто толку важно како и грижата за вашето тело—и загатките се забавен начин да го направите тоа! Сите загатки се одлични за здравјето на мозокот, но различните видови загатки зајакнуваат различни ментални вештини : крстозборите го зголемуваат вокабуларот, криптограмите тестираат дедуктивно расудување, А Судоку е добар за смисла за број.