Капри сонце портокалова природно сок од сок од сок, мешавина од кутии за КТ, торбички за ФЛ Оз
  • Обновено

Капри сонце портокалова природно сок од сок од сок, мешавина од кутии за КТ, торбички за ФЛ Оз

DEN 44.48

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

торбички од капри сонце, природно зачинет сок од сок од портокал. Експлозија на вкус на портокал од природни состојки создава привлечен пијалок за деца. Спакувани во индивидуални торбички со сламки за лесен пијалок. Секоја торбичка подготвена за пиење пијалок со вкус го доловува слаткиот, сочен вкус на портокал во пијалок пријателски за деца. Овој пијалок за гаснење жед за деца доаѓа во 10 индивидуални торбички со приложени сламки за погодност. Секоја торбичка содржи 30% помалку шеќер отколку водечки редовни пијалоци со сок (овој производ 13 g вкупно шеќер; водечки редовни сокови пијалоци 20 g вкупно шеќер на 6 fl. Оваа 10 броење кутија со сок од сок од сок од портокал не содржи вештачки бои, вкусови или конзерванси и нема сируп од пченка со висока фруктоза.Capri Sun, природно зачинет сок од сок од портокал, нуди опција за сите природни пијалоци, погодно спакувана за преносливост. Десет 6 fl. Секоја 6 течни унца портокалова торбичка со една услуга содржи 30% помалку шеќер отколку водечки редовни пијалоци со сок (овој производ има 13 грама шеќер; додека водечките редовни пијалоци со сок имаат 20 грама шеќер на 6 течности за унца). Тоа е она што го прави Капри Сонце исто толку епско како децата што го пијат.