Зрачен оган Карат бело злато 1. КТ принцеза Моисанит солитер прстен
  • Обновено

Зрачен оган Карат бело злато 1. КТ принцеза Моисанит солитер прстен

DEN 8191.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој мила прстен на принцезата солитер од зрачен оган е направен од 14 карат бело злато. Се одликува со 0,91cttw, 5,5 мм принцеза пресечен моисанит камен обезбеден среде изложби. Овој безвременски прстен е достапен во големината на прстот 5. Овој прстен сигурно ќе биде одличен додаток на секоја колекција. Disclaimer : "Ring requires 7 business days assembly before shipping".Metal Weight : 1.65 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Moissanite Solitaire Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 2.1mm Ring Size : 5 Moissanite Details : Тип : Вистински светлосен месец месец : Април Колор Одделение : G-H-UCUT : Brilliant Shape : Squaresize : 5,5mmweight : 0.91 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Пронјуур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. : Соединетите Држави 14 KT 1.0 CARAT 5,5мм принцеза Моисанит Солитер прстен : Gemstone : Moissanitestone Shape : Roundmetal : 14kt бела златна категорија : 1 CT. Т.В.