Заштитен знак Ликовна Уметност Фарма Слатка Фарма Елемент V' Платно Уметност Од Кортни Прал
  • Обновено

Заштитен знак Ликовна Уметност Фарма Слатка Фарма Елемент V' Платно Уметност Од Кортни Прал

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

наредени силуети на кокошка, свиња, овца и крава исполнета со попрскана боја и колажирана хартија. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Бојата игра голема улога во нејзината работа, и таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи го спојувањето на старите и новите материјали. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Нејзиниот фокус беше првенствено НА 3Д уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во мешан медиумски колаж. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче.