Acdelco Професионален Алтернатор Одговара Buick LeSabre
  • Обновено

Acdelco Професионален Алтернатор Одговара Buick LeSabre

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овие алтернатори ќе ги обезбедат истите перформанси, издржливост и работен век што ги очекувате Од ACDelco. Професионалните Преработени Алтернатори на акделко користат висококвалитетни Лежишта со лубрикант со висока температура и гумени заптивки со двојни усни. Оштетените и застарените делови се заменуваат и се тестираат на крајот на линијата за да се осигураат дека ги извршуваат спецификациите На ACDelco.Професионалните Преработени Алтернатори на акделко се висококвалитетна замена идеална за многу возила на патот денес. Покрај тоа, повторното производство ги враќа компонентите назад во употреба наместо да ги обработува како отпад или едноставно да ги фрла. Acdelco Професионален Реконструиран Алтернатор Дополнителни Функции Волти : 12 VDC.