Комплет За Палење Суперкоил
  • Обновено

Комплет За Палење Суперкоил

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Комплет за палење суперкоил; Комплет За Серпентина За Палење Мотоцикли; Отпорност На 3,0 Оми; 2 Цилиндри; Индуктивно Палење; Жолта; Универзална;Отпорност На 3,0 Оми Овие комплети ЗА СУПЕР Намотки ЗА МОТОЦИКЛИ СО ЗАБРЗУВАЊЕ се наменети за мотоцикли кои се точки или електронски активирани, користејќи капацитивни системи за палење од типот на празнење. Мотоциклите опремени со капацитивно палење на празнење (ЦДИ) навистина ќе оживеат кога ќе бидат опремени СУПЕР Серпентина НА АКЕЛ за апликации ЗА ЦДИ. Инженерите НА АКЕЛ го дизајнираа специјалното примарно намотување со низок отпор на оваа намотка за да одговара на работните карактеристики на фабрички инсталираните и резервните СИСТЕМИ НА ЦДИ, добивајќи максимални перформанси со брзо време на пораст. Отпорност на 3,0 Оми; Потиснување На Графит од 8,8 мм; Серпентина За Палење На Супер Серпентина.