ТР - 245 40Р ЗР 99В ХЛ Цела Сезона Се Вклопува Патничка Гума Со Високи Перформанси: 2014-Шевролет Импала ЛТЗ, 2017-Шевролет Импала ЛТ
  • Обновено

ТР - 245 40Р ЗР 99В ХЛ Цела Сезона Се Вклопува Патничка Гума Со Високи Перформанси: 2014-Шевролет Импала ЛТЗ, 2017-Шевролет

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Tbb TR-66 245/40 R20 ZR 99 W XL Патничката гума е гума со високи перформанси за сите сезони за возачите на патнички автомобили.Тивок И Удобен - компјутерски оптимизиран периферен дизајн на распоред, со шема на блок со повеќе чекори, ефикасно ја намалува бучавата.Прецизно Ракување - асиметричните блокови на шаблони внатре и надвор обезбедуваат дренажа додека надворешната широка шема го зголемува притисокот на земјата додека се врти. Предност одлични перформанси во свиоци.Одлично На Суво и Влажно Тло - Четири широки дренажни надолжни жлебови, навремено евакуирајте ја водата под мочуришни синдикати, за да спречите аквапланирање. Анализата на компјутерска симулација ја подобрува влечната сила на гумите и на суво и на влажно тло. Големина : 245/40Р20. Цела Сезона Патничка Гума Со Високи Перформанси. Опсег на оптоварување : XL (Дополнително Оптоварување). Максимално Оптоварување : 1709 фунти @49 ПСИ. Рејтинг на брзина : W (168 милји на час). УМКГ : 420 А А. Гума Раб Не Се Вклучени.